Kontakt

9:00 – 17:00


Tel: +48 609 025 125


Mail: biuro@colpotech.pl


Adres

ul. Joachima Lelewela  4A/40


53-505 Wrocław


Dolny Śląsk


Kiedy zacząć budowę domu?

Budowa domu w odpowiednim czasie jest złożonym zagadnieniem. Dla każdego inwestora inna pora roku czy okres będzie odpowiedni. Tylko my sami wiemy, kiedy najchętniej wprowadzilibyśmy się do niego. Istnieją jednak pewne wskazania podyktowane doświadczeniem budowlanym. Jakie to wskazania? Kiedy zacząć budowę domu?

Rozpoczęcie budowy a prognoza pogody

Najczęściej polecanym czasem dla budowy domu jest okres między połową marca a listopadem. Głównie chodzi tutaj o temperaturę i jej wpływ na grunt. Niemniej liczy się też wilgotność powietrza i opady występujące w danym okresie. Jeżeli dany grunt, na którym powstać ma dom, jest zbyt podmokły, to istnieją techniki budowlane pozwalające na jego osuszenie. Nieco wydłuży to czas trwania prac. Niezwykle istotna jest więc pogoda. Duże opady mogą przyśpieszać erozję i uszkadzać nowo postawione fundamenty domu. Aby tego uniknąć, ważnym aspektem jest stopień przygotowania ekipy budowlanej. Uważne obserwowanie prognozy pogody i adekwatne dostosowanie czynności budowlanych będzie już kwestią, którą zajmie się nasz kierownik budowy. W jego bowiem rękach spoczywa odpowiedzialność za wynik prac.

Temperatura zimowa, czyli najczęściej przymrozki uniemożliwia zastosowanie niektórych emulsji czy pap. Zamarzanie tych produktów i próby ich stosowania będą zawsze kończyły się niepowodzeniem. Alternatywą jest odpowiednia obróbka termiczna, która pozwoli chwilowo uzdatnić materiał do zastosowania go. Także wszelkie elementy betonowe można próbować izolować. Wiadomo, że nawet w kwietniu może dochodzić do nietypowych załamań pogody. Jeżeli na świeżo położony beton dostanie się znaczna ilość wody, a w nocy spadnie temperatura, to w rezultacie mogą pojawić się pęknięcia lub odpryski. Jeżeli przeszukamy ogłoszenia budowlane, z pewnością znajdziemy ekipę gotową do pracy w dowolnym okresie roku. Zadajmy pytania o to, czy dana ekipa jest przygotowana na różne warunki. Eksperci, potrafią wykazywać się cierpliwością i elastycznością, jeżeli pogoda tego wymaga.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ PRAC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *